ОБЛАШТУЙ СВОЄ ЖИТТЯ!
Блог

Для чого потрібна тактильна тротуарна плитка

Рельєфна поверхня, так званої, тактильної тротуарної плитки, дозволяє слабким зором орієнтуватися в місцях громадського користування. Саме малюнок рифлення вказує напрямок руху, попереджає про перешкоди, інформує про розміщення тактильної мнемосхеми, інформаційної таблички або терміналу.

Автором таких плиток Брайля, в уже далекому 1967 році, став японський винахідник і підприємець Міяке Сейіті, одного разу став свідком того, як людей з вадами зору пішохід ледь не потрапив під машину, намагаючись перейти дорогу.

Види і особливості застосування

Як правило, тактильне покриття виконується з бетону, що забезпечує йому високу міцність, стійкість до агресивних середовищ, атмосферних опадів і значним температурним коливанням.

Тактильна плитка виробляється з різних рифленням, малюнок якого визначає її призначення. Тим більше, що її застосування регламентується низкою нормативних документів. Так, плити можуть мати:

поздовжнє рифлення, у вигляді контрастних смуг, що інформує людей з вадами зору про напрямок руху;

діагональне рифлення, яке вказує на зміну напрямку руху;

рифлення у вигляді усічених конусів або пірамід. Воно попереджає про наявність подоланні і непереборних перешкод, якими можуть бути ліхтарні стовпи, сходи, ліфти і так далі. При цьому, конусні і чи пірамідальні рифи, розміщені в лінію, інформують про переборні перешкоді, а про непереборному – конуси і піраміди, розташовані в шаховому порядку.

Таким чином, правильне укладання тактильної плитки дозволить захистити людей з проблемами зору від багатьох неприємностей у великому місті і допоможе їм відчувати себе більш впевнено.