ОБЛАШТУЙ СВОЄ ЖИТТЯ!
Блог

Догляд за садовими статуями і скульптурами

Садові статуї – відмінне доповнення до будь-якого ландшафту, причому ви можете використовувати подібний декор навіть всередині приміщень. Підтримка садових скульптур в найкращому стані – основна проблема будь-якого власника.

Безумовно, ми мало чим можемо «допомогти» в разі негоди, однак чистка і регулярний догляд здатні продовжити «життя» будь-статуї або скульптури. Як і будь-який інший виріб під відкритим небом, статуї поступово забруднюються і покриваються пилом. Як правильно боротися з подібними проблемами?

Враховуємо тип матеріалу

При митті садових скульптур будьте обережні, щоб не пошкодити будь-які тонкі і делікатні частини або елементи. Відкололися деталі явно не додадуть вашій статуї ефектного зовнішнього вигляду. Більшість скульптур можна мити водою з милом, але для деяких матеріалів це не підходить.

Мармурові статуї і скульптури відмінно миються білим оцтом і водою. Для догляду не можна використовувати відбілювачі – це шкодить поверхні. Бронзові споруди можна мити теплим мильним розчином, як і статуї з алюмінію.

Камінь і бетон непогано очищаються водою, іноді можна використовувати мийки високого тиску (якщо скульптура не має декоративних і тонких елементів – фонтан, наприклад). Якщо є забарвлена ​​скульптура, пам’ятайте, що фарба може вигоряти на сонці. В ідеалі краще розмістити її де-небудь в закритому приміщенні.