БЛАГОУСТРОЙ СВОЮ ЖИЗНЬ!
Блог

Кое-что о затирке швов после укладки тротуарной плитки

Затирка швів, після мощення тротуарною плиткою садових доріжок, тротуарів або під’їзду до будинку, є обов’язковим завершенням процесу. Ця процедура може виконуватися декількома способами і вибір найбільш підходящого визначається типом використовуваної плитки, особливостями грунту і підкладки, а також кліматичними умовами, в яких покриття буде експлуатуватися. Однак, для чого потрібна сама затирка?

Навіщо затираються шви

Шви між плитками заповнюються вологими і сухими сумішами щоб:

  • надати покриттю презентабельний вигляд;
  • попередити руйнування всієї конструкції;
  • запобігти деформації плитки;
  • забезпечити морозостійкість і зносостійкість покриття.

Погано закріплені елементи мощення можуть привести до порушення цілісності покриття, внаслідок будь-яких вібрацій, наприклад, викликаних пересуванням автомобіля. Проникнення в незаповнені шви зів’ялих рослин або харчових відходів, може продовжитися їх гниттям і освітою вологи, здатної негативно впливати на плитку і всю конструкцію. Попадання води призводить до вимивання основи покриття, а зміна її агрегатного стану, викликає деформацію плитки.

Який матеріал використовується для затирання

Для затирки швів, після укладання тротуарної плитки, можуть бути використані:

  • пісок. Це найбільш популярний матеріал. Однак, його можна використовувати тільки на рівному, не має ухилів покритті, і не піддається великим навантаженням. До того ж, пісок періодично вимивається, що вимагає повторних процесів заповнення швів;
  • сухі і вологі цементно-піщані суміші. Цей варіант підійде для територій, де є активне переміщення пішоходів і транспортних засобів.

Іноді застосовується суміш грунтовки і шпаклівки. Склад забезпечує міцно зчеплення брусків, але погано переносить особливо низькі і високі температури.