ОБЛАШТУЙ СВОЄ ЖИТТЯ!
ТЕХНОЛОГІЯ

Як виробляються різні види тротуарної плитки?

Тротуарна плитка є одним з найпопулярніших покриттів на сьогоднішній день.
Розрізняють такі види тротуарної плитки:

Всі інші технології, як-то «граніліт», «мармур» з бетону, «НОВОЛІТ», «сістром» і т.д., – є тим же самим «вібролиттям» з деякими доповненнями.

Технологія вібропресування (об’ємне вібропресування під вантажем) полягає в тому, що жорстка (вологість 6-8%) бетонна суміш укладається в прес-форму (матрицю), якій передається вібрація від вібростола, зверху опускається пуансон (форма, зворотна матриці, точно входить в неї). Рельєф пуансона визначає рельєф майбутнього виробу. Вібрація під вантажем дозволяє разжижити жорстку бетонну суміш. Далі відбувається розопалубка: пуансон і матриця піднімається вгору, а плитка залишається на виробничому піддоні.

Технологія вібролиття представляє собою заливку рідкого бетону в пластикову форму, після чого вона піддається вібрації на вибростолі. Наступний етап – це сушка в формах. Потім після нагрівання відбувається розопалубка і складання на транспортний піддон.

Принципова відмінність між технологіями «вібролиття» і «вібропресування» – це різне водоцементне співвідношення (В / Ц). Чим нижче цей коефіцієнт, тим міцніше бетон, тобто чим менше води, тим бетон «міцніше». Технологічно В / Ц в технології «вібролиття» вище, ніж в «вібропресуванні», а отже, нижче міцність і морозостійкість. Проблему надлишкової води в технології «вібролиття» можна вирішити або додаванням надлишкового цементу, що неминуче призводить до збільшення ціни кінцевого виробу, або застосуванням пластифікатора, що дозволяє оптимально збільшити плинність бетонної суміші і при цьому зменшити кількість води, збільшивши при цьому кінцеву міцність і морозостійкість.

Морозостійкість – це здатність бетону витримувати цикли заморожування і розморожування (від + 40 ° С до – 40 ° С). Для нашої кліматичної зони морозостійкість повинна бути не нижче 200 циклів (F = 200).

Технологія «вібропресування» легко піддається механізації і автоматизації технологічного процесу, що дозволяє збільшити точність дозування сировини, знизити вплив «людського фактора», нарощувати обсяги виробництва.

З усього вище сказаного випливає, що вібролита плитка гірше, ніж вібропресована. Вона також може бути і міцною, і морозостійкою, але при цьому така плитка не може бути дуже дешевою.